Musa Çakmakçı

Denetim Direktörü

Musa ÇAKMAKÇI


Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olup, mezuniyet sonrasında insan kaynakları alanına yönelmiştir. Kurumsal birçok firmada insan kaynakları yöneticiliğinden sonra Türkiye’nin önemli sektörlerinde lider grup şirketlerinde insan kaynakları direktörlüğü yapmış olup, sonrasında İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı olarak serbest danışmanlık yapmış ve hizmet, tekstil, turizm, üretim sektöründe firmalara İş Sosyal Güvenlik Hukuku alanında danışmanlık hizmeti vermiştir.


Ayrıca insan kaynakları birimleri uygulamalarının hukuki denetimi, insan kaynakları ve iş hukuku, personel bordro ve özlük işlemleri eğitimleri, insan kaynakları yönetim sistemi kurulması, İK yönetimi süreçlerinin revize edilmesi, firmalarda özlük birimlerinin kurulması ve süreçlerin yönetilmesi, tüm insan kaynakları fonksiyonlarına ve iş ve sosyal güvenlik mevzuatı konusunda danışmanlık hizmeti vermiştir. Eğitim deneyim ve bilgi birikimleri doğrultusunda hakemli dergiler ve birçok mevzuat dergi ve internet sitelerinde iş ve sosyal güvenlik mevzuatı alanında makalesi yayınlanmıştır.


2018 yılından bu yana Brothers and Partners şirketinde İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Denetim Bölüm Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Musa Çakmakçı